czwartek, 27 maja 2010

wystawa powarsztatowa



Zapraszamy gorąco na wernisaż! Jeśli jednak, ktoś nie będzie mógł przyjść w piątek, 28 maja do Archibaru, informujemy, że wystawa będzie wisieć jeszcze przez minimum tydzień!



Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że warsztaty odbyły się dzięki wsparciu sponsorskiemu firmy Roca Polska.

miejsce potrzebne

Poniżej zamieszczamy kilka słów o tym co się działo w poszczególne dni na warsztatach!

1 dzień
Na rozpoczęcie warsztatów, żeby wprowadzić uczestników w temat, którym się zajmiemy, wybraliśmy się do fabryki Roca w Gliwicach. Mimo strumieni wody lejących się z nieba, uczestnikom dopisywały dobre nastroje, jako że pracownicy Roca przywitali nas niezwykle miło.
Mieliśmy okazję zobaczyć całość procesu produkcyjnego w fabryce, uwzględniając najbardziej interesujący nas dział modelarski, w którym mieli już okazję pracować nasi starsi koledzy podczas wykonywania prac dyplomowych wspieranych przez firmę Roca.
Zobaczyliśmy również gotowe produkty isniejące na rynku.
Po tym wartościowym wprowadzeniu udaliśmy się do miejsca, w którym odbyć miał się dalszy ciąg warsztatów, do budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie czekał już na nas pan Marek Cecuła, światowej sławy projektant i artysta, którego poprosiliśmy o poprowadzenie naszego przedsięwzięcia.
Pan Marek wprowadził nas w zagadnienie toalet publicznych, przedstawiając nam istniejące rozwiązania i naświetlając najbardziej istotne aspekty problemu projektowego.

2 dzień
Drugi dzień warsztatów w całości poświęciliśmy na pracę. Podzieliliśmy się w teamy projektowe. Każda grupa wybrała temat z listy przygotowanej przez pana Marka Cecułę. Po dyskusji na temat priorytetów, jakimi kierować się mieliśmy w naszych projektach przystąpiliśmy do pierwszych szkiców.
Pan Marek konsultował indywidualne pomysły z każdą z grup, dochodząc wspólnie z nimi do wniosków, które nakierowywały działania na odpowiedni tor.
Popołudniu zrobiliśmy przerwę w pracy, w czasie której pan Cecuła poprowadził wykład, w którym pokazał najbardziej godne uwagi prace związane z ceramiką. Miał na celu naświetlenie nam różnorodności podejść do tematu projektowania ceramiki oraz otwarcie nas na nowe inspiracje i odważne działania.
Pokazał nam również element swojej własnej pracy twórczej, i to nie tylko projektowej, ale czysto artystycznej, zachęcając nas do tworzenia na różnych płaszczyznach.

3 dzień
Dalszy ciąg pracy twórczej. Po konsultacjach z panem Cecułą, każdy wypracował już koncepcję dla swojego projektu. Mogliśmy więc przystąpić do tworzenia komputerowych wizualizacji oraz budowania modeli koncepcyjnych.
Popołudniu swoim wykładem zaszczyciła nas pani z firmy Roca. Pokazała nam, jak istotny jest dizajn w strategii rozwoju firmy, przedstawiając ciekawe innowacyjne rozwiązania, które z pewnością nas, przyszłych projektantów, mogą zachęcić do podjęcia współpracy z firmą, która stawia na promocję młodych twórców.

4 dzień
Już ostatni dzień działań projektowych. Szybko finalizowaliśmy tworzone modele i wizualizacje komputerowe, po to żeby o godzinie 17 multimedialnie zaprojektować wyniki naszej pracy.
Projekty pozytywnie wszystkich zaskoczyły. Do ostatniej chwili w wirze pracy nie było jeszcze widać, co z niej wyniknie. Jednak jak przyznał pan Marek Cecuła, projekty naszych studentów w niczym nie odbiegały poziomem od prac naszych rówieśników z którymi prowadzący nasze warsztaty miał przyjemność pracować. W tym miejscu warto podkreślić, że pan Marek Cecuła z wykładami jeździ po całym świecie od Ameryki, poprzez Skandynawie a na Azji kończąc. Dlatego sądzimy, że nie ma się czego wstydzić tylko iść do przodu i rozwijać naszą pasję.

wtorek, 18 maja 2010

miejsce potrzebne, zdjęcia






























WIĘCEJ ZDJĘĆ zapraszamy do oglądania i komentowania

piątek, 14 maja 2010



cytując wiadomość od organizatorów:

Po raz trzeci Łódź Art Center i Narodowe Centrum Kultury zaprasza młodych projektantów do udziału w kolejnej edycji konkursu „make me!”. Konkurs skierowany jest do młodych projektantów (zarówno indywidualnych, jak i grup projektowych) w wieku od 20 do 30 lat. Nie ma żadnych innych ograniczeń! Naszym celem jest odkryć talenty ze świeżym spojrzeniem na design i dać im możliwość wystawienia prac podczas 4 Międzynarodowego Festiwalu Designu w Łodzi, 14-30 października 2010 r.

Główna Nagroda 20 000 zł!
Termin nadsyłania projektów – 30 czerwca 2010