- czyli WNĘTRZE ZARADNE na
PRZETWORACH 2 w Warszawie,
15 -16. 12. 2007
Agrafa 2007 Wernisaż wystawy pokonkursowej,
poniedziałek, 10 grudnia,
ZIOMIK city transport - projekt Dominiki Bablok (IV rok) i Zofii Przybyło (III rok)
zrealizowany podczas warsztatów prowadzonych przez Stefana Kleina,
zorganizowanych przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.
Dni Otwarte ASP
ul. Dąbrówki 9 i Koszarowa 17 1, 2 i 3 grudnia (sobota, niedziela, poniedziałek)godz. 10.00-18.00 Koordynacja – adj. Justyna Szklarczyk-Lauer, Dziekan Wydziału Grafiki, Malarstwa i Wzornictwa

Stanisława Wyspiańskiego teatr ogromny28 listopada 2007 - 2 marca 2008
Nie chcąc naruszać tych ważnych stałych ekspozycji, zdecydowano się urządzić okolicznościową wystawę, która nie operując oryginalnymi dziełami, lecz nowoczesnymi środkami przekazu informacji, pozwoli na przedstawienie autora „Wesela” jako niezwykle wszechstronnego twórcy, wielkiego wizjonera, który posługując się własnym, oryginalnym malarstwem i poezją, a także „gotowymi” obiektami sztuki i kultury (np. budowle miejskie, posągi) oraz postaciami historycznymi i współczesnymi sobie, żywymi osobami (np. w „Weselu”), kreował wielkie autorskie widowisko, ów „teatr ogromny”, za który – jako jego twórca-inscenizator – brał pełną odpowiedzialność.
Wystawa nie ma charakteru edukacyjnego, nie stanowi też systematycznego wykładu na temat życia i twórczości artysty (zagadnienie to będzie przedmiotem towarzyszących wystawie informacyjnych programów komputerowych). Odchodząc od zwyczajowych podziałów dorobku Wyspiańskiego na malarstwo, rysunek, lirykę, dramat, rzemiosło artystyczne, edytorstwo, scenografię teatralną etc., autorzy wystawy zamierzają pokazać jego dzieło jako jednorodne artystyczne wydarzenie, w którym łączą się ze sobą różne dziedziny sztuki, plastyka, słowo, muzyka i taniec.
Z tego powodu scenografia wystawy odbiega od typowej muzealnej aranżacji i zbliża się do scenografii teatralnej. Z tego też powodu zastosowano nowoczesną formę pokazu, na którą składają się m.in. wielkoformatowe reprodukcje, film, programy komputerowe, nagrania dźwiękowe, słowne i muzyczne, co czyni z wystawy rodzaj spektaklu, skłaniającego widza do czynnego w nim uczestnictwa.
I http://www.muzeum.krakow.pl/Wystawa.215.0.html?&tx_ttnews[tt_news]=372&tx_ttnews[backPid]=26&cHash=6dac1f09d2