Zebranie członków Koła Naukowego Wzornictwa odbędzie się
14 listopada tj. piątek o godz. 12.30 na Wydziale przy ul. Raciborskiej
Zebranie członków Koła Naukowego Wzornictwa odbędzie się
14 listopada tj. piątek o godz. 12.30 na Wydziale przy ul. Raciborskiej
- Laptop OX Przykład współpracy Behara z organizacją non-profit OLPC (One Laptop Per Child). Pokażemy słynny laptop za 100 dolarów oraz proces jego powstawania.
- Y-water Przykład projektowania produktu komercyjnego, z dodaniem mu wielkich wartości. Opakowania do napojów organicznych Y-water są przykładem wprowadzenia w życie bardzo popularnej dziś idei dawania drugiej szansy produktom. Nie chodzi tylko o recykling, ale też o wykorzystanie produktu, po drobnych modyfikacjach, w innej niż pierwotna roli.
Kilkanaście laptopów i kilkaset butelek będzie do dyspozycji dzieci!!!
• KREATYWNY KALENDARZ RODZINNY - wraz z Urzędem Miasta Warszawa zapraszamy na wystawę kalendarza rodzinnego, w którym 12 polskich projektantów pokazuje dzieciom, że przedmioty, które je otaczają zostały wcześniej przez kogoś zaprojektowane. Dzieci będą mogły zapełniać karty kalendarza swoimi pomysłami i ważnymi datami. Przed wystawą zapraszamy nauczycieli dzieci w wieku 5-12 lat na warsztaty, podczas których powiemy jak wykorzystać wystawę do zajęć z dziećmi.
• WARSZTATY z kreatywnego projektowania. W grudniu i styczniu Instytut zaprosił centrum edukacyjne, które poprowadzi warsztaty z kreatywnego projektowania dla dzieci i młodzieży. Warsztaty będą prowadzone przez projektantów wzornictwa i będą obejmować różne zagadnienia z zakresu projektowania, takie jak forma, kolor, materiał, proporcje. Warsztaty są odpłatne – chętnych do wzięcia udziału w warsztatach prosimy o kontakt na adres warsztaty@iwp.com.pl. Liczba miejsc ograniczona.
Akcja RECYCLING ROOM to inicjatywa studentów wzornictwa ASP w Krakowie, mająca służyć wymianie poglądów i doświadczeń dotyczących projektowania oraz integracji środowiska młodych projektantów. Celem projektu jest realizacja nowatorskich projektów z zakresu projektowania alternatywnego. Stworzenie swoistego RECYCLING ROOM - wnętrza wyposażonego obiektami wykonanymi wyłącznie z przedmiotów jednorazowego użytku. Każdy z uczestników akcji ma za zadanie realizacje jednego przedmiotu zleconego, tzn. przydzielonego przez organizatorów drogą losowania. Chcemy sprawdzić jak bardzo potrafimy być kreatywni i otwarci na inne propozycje. Przedmiot wylosowany jest przedmiotem obowiązkowym do zrealizowania, ale nieograniczający w żaden sposób. Ilość realizowanych projektów jest dowolna i każdy może rozwijać dodatkowo własne koncepcje. Można także pracować w zespołach.
Osoby zainteresowane otrzymywaniem od ASP informacji w postaci newslettera, muszą przesłać wiadomość w tytule wpisując: "NEWSLETTER TAK" na adres info@asp.waw.pl
Do udziału w pierwszym cyklu spotkań „Projekt Dizajn” organizator zaprosił hiszpańskiego projektanta Ramona Benedito, absolwenta i obecnego wykładowcę Wyższej Szkoły Designu Elisava w Barcelonie. W trakcie kariery zawodowej, dzięki innowacyjności swoich projektów, zyskał on szerokie uznanie. Współpracuje z wieloma producentami, w tym z firmą ROCA. Projektuje elementy wyposażenia domu, urządzenia elektroniczne, sprzęt komputerowy, narzędzia, przyrządy naukowe oraz oświetlenie. Jest laureatem wielu nagród, w tym najwyższego hiszpańskiego wyróżnienia w dziedzinie designu – Narodowej Nagrody za Wzornictwo (Premio Nacional de Diseno, 1992 r.).
Program Projekt Dizajn 2008
Dzień pierwszy, 20.11.2008, godz. 18.00, Warszawa (Instytut Cervantesa, ul. Nowogrodzka 22):konferencja „100 lat designu barcelońskiego”, połączona z wystawą prac projektanta.
Dzień drugi, 21.11.2008, godz. 18:00, Kraków (Auditorium Maximum, ul. Krupnicza 35):
konferencja „100 lat designu barcelońskiego”, połączona z wystawą prac projektanta.
Dzień trzeci, 22.11.2008, godz. 15:00, Cieszyn (Śląski Zamek Sztukii Przedsiębiorczości, ul. Zamkowa 3 A, B, C):konferencja „100 lat designu barcelońskiego”, połączonaz wystawą prac projektanta i wzbogacona o prezentację „Formy przemysłowe”.
Dzień czwarty, 23.11.2008, godz. 10:00, Cieszyn (Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości):
warsztaty z Ramonem Benedito.
Zapraszam szczególnie do Cieszyna bo mamy tam jak narazie najbliżej !!!
aby wziąć udział w konferencji należy się zarejestrować formularz dostępny na stronie www podanej poniżej
Szczegóły na stronie internetowej:http://www.braunprize.com
Ten wszechstronny designer projektuje wnętrza hotelowe, meble, oświetlenie, kolekcje ubrań, zegarki, flakony perfum. Projektował dla: Carolina Herrera, Davidoff, Estée Lauder, Alessi, Umbra, Prada, Issey Miyake, Lacoste. Projektant będzie obecny na otwarciu wystawy.
Wystawę będzie można oglądać do 30 października 2008 r. w Domotece(Malborska 41, Warszawa) w godzinach: pn.-sb. 10.00-21.00; nd. 10.00-19.00.
POLECAMY!!! http://www.karimrashid.com/
Zadaniem osób biorących udział w konkursie będzie zaprojektowanie mebli i przesłanie projektu w postaci rysunków 2D lub 3D całych brył z różnej perspektywy.
Ostateczny termin składania prac to 31 grudnia
Patronat nad konkursem objęło czasopismo Salon i Sypialnia.
szczegóły na stronie
http://www.bizzarto.com
Pisałam już o Łódź Design 2008 poza tym , że warto obejrzeć wystawy to również polecam warsztaty.
II Międzynarodowemu Festiwalowi Designu ŁÓDŹ DESIGN 2008 towarzyszyć będą liczne warsztaty. Zapisy na warsztaty rozpoczęły się wczoraj 06.10.2008 pod adresem: warsztaty@lodzdesign.com
WARSZTATY
Wszystkie warsztaty odbywają się w Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3.
UWAGA: Limit miejsc w grupach warsztatowych - 20 osób.
Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 stycznia 2009.
Wszystkie informacje dostępne są na stronie
Szczegóły: www.jumpthegap.net
Polecam wam projekt IWP w Warszawie Słownik Projektantów Polskich
Już jest dostępne pierwsze tego rodzaju kompendium wiedzy na temat polskiego wzornictwa i polskich projektantów. Słownik powstał, aby upowszechniać wiedzę na temat polskiego designu, której brak od lat uniemożliwia prace badawcze. Ma też na celu wspieranie współpracy projektantów z producentami i innymi profesjonalistami związanymi ze wzornictwem.
wystarczy sie zalogować
http://www.slownikprojektantow.pl/
Miejsce: Dawna Fabryka Wódek „Koneser”, Warszawa, ul. Ząbkowska 27/31
Czas: 3.10 – 3.11.2008
Zobaczcie sami ich projekty!
Kasia Pełka w tym roku otrzymała dyplom na naszej uczelni.
Miejsce: Częstochowa, Miejska Galeria Sztuki - Galeria Antresola, al. Najświętszej Marii Panny 64
Cykl konkursów International Young Creative Entrepreneur dla młodych przedsiębiorców z branż kreatywnych nabiera pędu. Wyłoniona została już zwyciężczyni edycji muzycznej, trwa nabór do edycji sztuk scenicznych oraz International Young Designe Entrepreneur (IYDE) â konkurs dla właścicieli i zarządzających firmami związanymi z szeroko rozumianym designem oraz osób promujących design w Polsce.
International Young Design Entrepreneur to konkurs dla osób, które mogą pochwalić się sukcesami biznesowymi na polu designu. Oceniany jest także pomysł na wykorzystanie ewentualnej wygranej w konkursie do rozwijania swojej działalności i branży. Nagrodą jest udział finalisty polskiego etapu konkursu w dwunastodniowym pobycie w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo zwycięzca edycji międzynarodowej otrzyma równowartość 7 500 funtów.
Wyjazd do Anglii to przede wszystkim możliwość przyjrzenia się, jak funkcjonuje sektor designu w światowym centrum tej branży. Złożą się na niego wizyty u projektantów, producentów i sprzedawców oraz w wydawnictwach i instytucjach kulturalnych aktywnie działających w promowaniu designu i architektury. Program obejmie pobyt w Londynie i Glasgow, w czasie którego finaliści spotkają się z czołowymi przedstawicielami brytyjskiego sektora designu. Przewidziany jest też udział w targach " 100% Design" oraz w Londyńskim Festiwalu Designu (London Design Festival).
O tym, że udział w konkursie jest cennym doświadczeniem przekonuje Ela Skrzypek, właścicielka Studia Bakalie (www.studiobakalie.pl) i finalistka IYDE 2005: "Warto poznawać ludzi, którzy mają podobne zainteresowania i pasje (rówieśników z innej półkuli czy słynnego brytyjskiego projektanta Sir Terence'a Conrana). Przydaje się również znajomość instytucji i organizacji branżowych, takich jak D&AD czy Design Council. Zobaczyłam, jak działa przemysł twórczy w Wielkiej Brytanii, w szczególności branża design, dzięki czemu spojrzałam na nią z innej, nowej perspektywy, spojrzałam też inaczej na rolę projektanta. Tamto doświadczenie wciąż stymuluje mnie do poszerzania moich działań zawodowych o nowe obszary, w potocznym rozumieniu niekoniecznie związane z designem" .
Zasady konkursu
W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 25 od 35 lat, posiadające polskie obywatelstwo oraz biegle posługujące się językiem angielskim. Uczestnicy muszą być aktywni zawodowo w jednym (lub kilku) z następujących obszarów:
· Architektura, projektowanie wnętrz i krajobrazu
· Projektowanie grafiki: komunikacja, wydawnictwa, budowanie świadomości marki i multimedia
· Wzornictwo przemysłowe: meble, wyroby przemysłowe i rzemiosło
· Promocja designu: wystawy, imprezy, festiwale i sprzedaż
· Konsultanci świadczący specjalistyczne usługi w dowolnym ze wskazanych obszarów
Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie konkursowej: http://www.britishcouncil.org/pl/poland-iyde.htm. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca 2008 roku.
Więcej informacji na temat konkursów IYCE można znaleźć na stronie internetowej http://www.creativeconomy.org.uk.
Partnerem konkursów IYCE jest netPR.pl (www.netpr.pl) oraz Polska Agencja Prasowa.
Fundacja Wspólna Droga ogłasza ogólnopolski konkurs dla studentów uczelni artystycznych na projekt kolekcji dobroczynnych kart świątecznych „NIKIFORY 2008” tworzonych na podstawie prac artystów niepełnosprawnych.
Nagrodą dla autora najlepszego projektu jest płatny miesięczny staż w agencji reklamowej McCann Erickson.
Info na stronie: